4 medaile z EGMO

Žádná z našich reprezentantek se z Gruzie nevrátila bez medaile!

22. 4. 2024

zleva: Pavel Šalom (vedoucí), Anastasia Bredichina (bronz), Veronika Menšíková (bronz), maskot týmu, Tereza Černá (stříbro), Lenka Poljaková (bronz), Pavel Calábek (vedoucí)

Česká reprezentace má na letošní Evropské dívčí matematické olympiádě (EGMO) za sebou úspěšné vystoupení. Družstvo sestavené na základě výsledků v kategorii A a následného výběrového soustředění získalo 4 medaile. Tereza Černá, G Litoměřická, Praha 9 si veze stříbrnou medaili (celkem získala 28 bodů). Lenka Poljaková, GJŠ Přerov (18 bodů), Veronika Menšíková, Arcibiskupské G, Praha 2, Korunní (17 bodů) a Anastasia Bredichina, G J. Keplera, Praha 9 (16 bodů) získaly bronzové medaile. Zadání úloh prvního dne a druhé dne, jejich vzorová řešení a podrobné výsledky najdete na stránkách soutěže.

Jednalo se už o druhý pobyt v gruzínském Cchaltubo (წყალტუბო). Ten první v roce 2021, podobně úspěšný se čtyřmi medailemi, byl ovšem kvůli covidovým omezením jen virtuální. Letošní, naživo, byl od začátku do konce dobrodružný s každodenními organizačními překvapeními. Během výletů jsme navštívili jeskyně, kaňon nebo třetí největší město Kutaisi (ქუთაისი), zatímco v okolí hotelu na nás čekalo nevídané množství psů, krav, koní a sem tam i prase.

 

koně u letiště
jeskyně

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info