Jak se zapojit

Milí žáci a studenti

Chcete-li se zapojit do matematické olympiády, kontaktujte především svého učitele matematiky. Dále postupujte podle instrukcí z letáku, který najdete spolu se zadáním úloh prvního kola na stránce MO pro ZŠ (v případě základních škol a nižších gymnázií) resp. MO pro SŠ (v případě středních škol a vyšších gymnázií). Tedy, přihlaste se prostřednictvím OSMO do své kategorie soutěže a do určeného termínu odevzdejte úlohy domácího kola svému učiteli matematiky.

Vážení učitelé základních a středních škol a gymnázií

Máte-li žáka šikovného na matematiku (od 4. třídy ZŠ po maturitu), budeme rádi, když ho zapojíte do řešení matematické olympiády. K tomu je typicky potřeba udělat následující čtyři akce:

  1. Dejte žákovi zadání domácího kola jemu určené kategorie a leták s instrukcemi, najdete ho v sekci MO pro ZŠ resp. MO pro SŠ.  Řešení školního kola žák vypracuje doma a poté Vám řešení odevzdá (termín odevzdání je uveden v letáku).
  2. Vyzvěte žáka, ať se přihlásí (s pomocí rodičů) do soutěže v systému OSMO.
  3. Zjistěte, který učitel ve vaší škole má na starosti MO, tj. je "školním garantem MO".
  4. Po termínu odevzdání domácího kola řešení Vašich žáků opravte, resp. obodujte. K tomu Vám pomohou vzorová řešení, které dostanete od školního garanta MO. Výsledky (včetně žákovských řešení) pak odevzdejte školnímu garantovi.

Pokud vaše škola ještě nemá školního garanta, budeme rádi, pokud se jím stanete Vy. Sepsali jsme pro vás krátký návod, kde najdete naši představu o tom, jak by měl učitel přistupovat k domácímu kolu soutěže a také návod pro začínající školní garanty MO.

Chcete-li se zapojit do organizace

Chcete-li se zapojit do organizace vyšších kol soutěže (okresních, krajských), kontaktujte prosím okresního resp. krajského garanta. Chcete-li se zapojit do přípravy úloh, kontaktujte některého člena úlohové komise pro kategorie A, B, C, resp. úlohové komise pro kategorie Z. Kontakty najdete na stránce s kontakty.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info