63. Mezinárodní matematická olympiáda

16. 7. 2022

Bez popisku

Letošní Mezinárodní matematická olympiáda se po dvouleté přestávce konala opět prezenčně, tentokrát v norském hlavním městě Oslo. Třiašedesátého ročníku této nejstarší předmětové soutěže se zúčastnilo 589 soutěžících ze 104 zemí celého světa. Česká reprezentace dosáhla na tři medaile (jedno stříbro a dva bronzy) a v neoficiálním pořadí států se umístila v (první) polovině na 52. místě. Za stejné bodové výsledky by loni tým bral tři zlata a tři bronzy, letos "bohužel" ostatním týmům úlohy sedly lépe. Platí to i o první úloze druhého dne, jejímž autorem je Patrik Bak.

Zadání i podrobné výsledky najdete na stránkách soutěže. Zmíníme ještě, že Sam Rosiar se ziskem bronzové medaile osamostatnil na první příčce síně slávy ČR (z předchozích let měl doma zlato a stříbro) a že Matouš Šafránek dosáhl na sdílenou druhou příčku. Na fotografii je české reprezentační družstvo ve složení (zleva):
Robert Jaworski, Michal Janík (bronz), Matouš Šafránek (stříbro), Samuel Rosiar (bronz), Benedikt Bareš, Zdeněk Pezlar a Michal Rolínek (pedagogický vedoucí).


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info