Bronz a bronz z MEMO

Na 17. ročníku středoevropské matematické olympiády se jednotlivcům příliš nedařilo, ale vytvořili velmi dobrý tým. Z individuální soutěže český tým dovezl jeden bronz a tři čestná uznání. V soutěži týmové získal třetí místo, a tedy bronzovou medaili.

29. 8. 2023

Bez popisku

Ve dnech 21.-28.srpna se uskutečnil 17. ročník středoevropské matematické olympiády ve slovenském Strečnu poblíž Žiliny. Česká výprava vyrazila na Slovensko ve složení Jakub Vojtek (Gymnázium Brno-Řečkovice), Pavel Hyánek (Gymnázium na tř. Kpt. Jaroše, Brno), David Hromádka (Gymnázium nad Alejí, Praha 6), Anastasia Bredichina (Gymnázium J. Keplera, Praha 6), Jan Slíva (Mensa Gymnázium, Praha 6) a Patrik Čermák (Nový PORG, Praha 4). Vedoucími byli Filip Čermák a Lenka Kopfová (oba MFF UK).

V soutěži jednotlivců se českému týmu letos tolik nedařilo. Jedinou medaili, a to bronzovou, dovezla Anastasia Bredichina s 19 body. Čestné uznání pak získali David Hromádka, Pavel Hyánek a Jakub Vojtek. Co se ale nepovedlo v soutěži jednotlivců, to se s přehledem dohnalo v soutěži týmové. České družstvo skončilo na krásném třetím místě hned za týmy z Polska a Maďarska, což je úspěch, který se naposledy povedl v roce 2016. Poznamenejme, že stejný počet bodů získal i chorvatský tým, který ale vyřešil méně úloh na plný počet bodů, a tak skončil na pomyslné bramborové pozici. Za zmínku také stojí, že na soutěži se objevily až tři české úlohy. Druhou úlohu z individuální soutěže a první a sedmou z týmové soutěže totiž navrhli Josef Tkadlec, Vítězslav Kala a Vít Musil.

Na oficiálních stránkách letošního ročníku najdete zadání úloh, výsledky individuální a týmové soutěže a další podrobnosti.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info