Celostátní kolo

Ve dnech 17. - 20. března 2024 se uskutečnilo v Českých Budějovicích ústřední kolo kategorie A. Zde najdete bližší informace včetně odkazu na zadání a řešení úloh a výsledkovou listinu.

21. 3. 2024

Bez popisku

Bez popisku

Bez popisku

Bez popisku

Bez popisku

Po příjezdu v neděli večer čekalo účastníky slavnostní zahájení na českobudějovické radnici za přítomnosti primátorky města a zástupce hejtmana Jihočeského kraje. Součástí zahájení byl mj. krátký koncert studentů gymnázia Jírovcova a také tradiční přednáška Jaromíra Šimši, tentokrát o brazilských číslech.

V pondělí a úterý řešili soutěžící vždy od 8:30 do 13:00 po třech náročných úlohách, zde jejich zadání (a také řešení). Odpoledne čekal soutěžící nematematický program ( prohlídka města, návštěva hvězdárny a planetária a také kina), zatímco hodnotitelům začala náročná práce, která se protáhla až do pozdních nočních hodin.

Ve středu dopoledne proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Zvítězil David Hromádka z Gymnázia Nad Alejí na Praze 6. Na děleném 2. - 3. místě se pak umístili Tereza Černá (Gymnázium Litoměřická, Praha 9) a Mikuláš Jandík (Gymnázium Ch. Dopplera, Praha 5). Zde je celá výsledková listina.

Veliký dík za zorganizování ústředního kola patří Gymnáziu Jírovcova, konkrétně Radku Trčovi, řediteli gymnázia Pavlu Kavříkovi a jejich kolegům. Za finanční podporu děkujeme Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a Jihočeskému kraji a dalším partnerům MO, JČMF a letošního ústředního kola.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info