Cena Neuron pro řešitele MO

Cenu Neuron pro mladé vědce v oboru matematika získal letos Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. V rozhovoru zmínil význam MO pro start své kariéry.

28. 10. 2022

Foto FN Neuron

Jan Kynčl se věnuje kombinatorice a diskrétní geometrii. Za průlomové výsledky v těchto oblastech obdržel letos cenu Neuron pro mladé vědce v oboru matematika. V rozhovoru k udělení ceny zmínil význam matematických soutěží včetně MO pro začátek své kariéry. Během studií na střední škole se Jan Kynčl dvakrát probojoval na mezinárodní matematickou olympiádu (IMO) a pokaždé si přivezl bronzovou medaili.

Také další laureáti vědecké ceny Neuron z minulých let byli úspěšnými řešiteli matematické olympiády a asi třetina z nich se účastnila IMO: Pavel Pudlák, David Preiss, Jan Nekovář (dvakrát plný počet bodů na IMO), Robert Šámal, Vítězslav Kala, Libor Barto, Jan Vybíral, Jan Šťovíček, Daniel Kráľ, Zdeněk Dvořák. Další řešitelé MO získali cenu Neuron v jiném oboru než v matematice, např. Lenka Zdeborová (fyzika), Martin Tancer (computer science). Více informací o cenách Neuron a laureátech najdete na stránkách Nadačního fondu Neuron.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info