Čtyři bronzy z IMO

Před pár okamžiky si naši reprezentanti na Mezinárodní matematické olympiádě (IMO) převzali čtyři bronzové medaile. Postarali se o ně Samuel Rosiar, Michal Janík (oba z Gymnázia J. Keplera, Praha 6), Erik Ježek (Smíchovská SPŠ a Gymnázium, Praha 5) a Štěpán Mikéska (Gymnázium tř. kpt. Jaroše, Brno). Čestné uznání přidala Tereza Černá (Gymnázium Litoměřická, Praha 9).

12. 7. 2023

Na obrázku zleva: Pavel Calábek (pedagogický vedoucí), Tereza Černá, Erik Ježek, Michal Janík, Štěpán Mikéska, Eichhorn (maskot týmu zde zastupující Samuela Rosiara), Jakub Štepo, Tomáš Bárta (vedoucí).
Bez popisku

Letošní IMO se konala v japonské Čibě nedaleko Tokia. Jako obvykle bylo možné získat až 42 bodů (6 úloh po 7 bodech). Na zlatou medaili bylo třeba získat 32 bodů, na stříbro pak 25 a na bronz 18 bodů. Naši čtyři medailisté podali velice podobné výkony: Samuel Rosiar získal 23 bodů, Erik Ježek a Štěpán Mikéska 22 bodů, Michal Janík 21 bodů.  Tereza Černá získala 17 bodů, což bohužel letos na bronz nestačilo. Šestým členem týmu byl Jakub Štepo (Gymnázium Kladno), který získal 7 bodů.

Na oficiálních stránkách IMO najdete kompletní výsledky a zadání úloh, řešení pak najdete časem na japonských stránkách IMO 2023.

Na vysvětlenou: Samuel Rosiar se po soutěži přesunul na druhý konec Tokia, kde začínala Mezinárodní fyzikální olympiáda, proto na fotografiích chybí. V červeném tričku je průvodkyně, která byla organizátory přidělena českému týmu a provázela ho celým pobytem.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info