Krajská kola kategorie A

Celkem 390 soutěžících postoupilo do krajských kol kategorie A, která se uskutečnila 10. 1. 2023. Jen 50 nejlepších bude pozváno do ústředního kola, jež se bude konat v druhé polovině března ve Zlíně.

21. 1. 2023

Takto řešila krajská kola více než stovka účastníků z Prahy a Středočeského kraje - ve dvou posluchárnách Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (foto Tomáš Rubín).

Dne 10. ledna 2023 se ve všech 14 krajích ČR uskutečnila krajská kola kategorie A. Zúčastnilo se jich téměř 400 středoškolských studentů, převážně z maturitních a předmaturitních ročníků. Nicméně zastoupeni byli i soutěžící z nižších ročníků, dva nejmladší dokonce ze 4. ročníku osmiletých gymnázií. Úlohy připravené úlohovou komisí daly soutěžícím pořádně zabrat. Zadání i řešení najdete zde.

Na výsledky si soutěžící budou muset nějakou dobu počkat, přestože např. v Praze a Středočeském kraji byla studentská řešení opravena a obodována už v soutěžní den večer. Nejprve se totiž musí obodovat soutěžní protokoly ve všech krajích. Poté dostanou řešení přibližně stovky nejlepších řešitelů do rukou celostátní koordinátoři, kteří sjednotí bodování napříč kraji. Na základě takto zkoordinovaných výsledků bude cca 50 nejlepších pozváno do ústředního kola. Také bude stanovena bodová hranice pro úspěšné řešitele (aby úspěšných řešitelů byla nejvýše polovina ze všech řešitelů krajských kol) a nakonec sestaveny výsledkové listiny v jednotlivých krajích. Výsledky se tak soutěžící dozví někdy ve druhé polovině února. Nejprve se objeví v OSMO a pár dní poté na těchto stránkách.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info