Krajská kola kategorie A

Ve 14 krajích se konala krajská kola nejvyšší kategorie A. Zapojilo se do nich 360 soutěžících. 50 nejlepších postoupí do ústředního kola, které se bude konat v 2. polovině března v Českých Budějovicích.

20. 1. 2024

Krajské kolo v Jihočeském kraji krátce před odevzdáním.

360 matematických talentů se probojovalo přes domácí a školní kola do krajských kol nejvyšší kategorie matematické olympiády. Přestože je tato kategorie určena především žákům posledních dvou ročníků středních škol, i mnoho mladších soutěžících využilo možnosti utkat se o postup do ústředního kola a do mezinárodních soutěží.

V krajském kole se soutěžící potýkali se 4 náročnými úlohami, na jejich vyřešení měli 4 hodiny čistého času. Polovina z nich se stane úspěšnými řešiteli. A 50 nejlepších bude pozváno do ústředního kola, které se koná od neděle 17. do středy 20. března ve městě, "kde by chtěl žít každý".

Na výsledky si však soutěžící budou muset cca 4 - 5 týdnů počkat. Důkladné přečtení a posouzení všech odevzdaných řešení nějakou dobu trvá. Navíc po ohodnocení v krajích poputuje část soutěžních protokolů k celostátní koordinaci a teprve po jejím ukončení budou zveřejněny bodové zisky soutěžících.

Zadání a řešení úloh najdou zájemci zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info