První celostátní kolo kategorie Z9

Dne 7.5.2024 se uskutečnilo celostátní kolo kategorie Z9. Čtyřicet nejlepších řešitelů krajských kol z celé ČR se sjelo do Prahy (na Matematicko-fyzikální fakultu UK) a do Olomouce (na Přírodovědeckou fakultu UP) a tři hodiny se potýkali se čtyřmi náročnými úlohami. Všichni účastníci jsou zároveň pozváni na týdenní soustředění, kde budou mj. nejlepším řešitelům předány diplomy.

7. 5. 2024

Řešitelé na UP v Olomouci.
Řešitelé na UK v Praze.

Až do letošního roku končila kategorie Z9 krajskými koly. Letos se poprvé podařilo uspořádat i celostátní kolo a doufáme, že se to stane tradicí. Protože se jedná o jednodenní akci, konala se na dvou místech ČR, aby se zkrátila dojezdová vzdálenost účastníků. A tak se řešitelé z Moravy sjeli do Olomouce a řešitelé z Čech do Prahy.

Začátek soutěže byl v obou městech v 10 hodin a konec ve 13 hodin. Zde se můžete podívat na soutěžní úlohy včetně řešení. Ihned po soutěži se porota pustila do hodnocení úloh. I tak budou výsledky známé nejdříve večer a řešitelé se je dozví už v pohodlí svých domovů.

Pro účastníky v letošním pilotním ročníku nebyl připraven žádný doprovodný program. Ten jim však bohatě vynahradíme na následném týdenním soustředění, kde se mohou těšit na matematické přednášky, ale také na výlet, matematické i nematematické hry, táborák, besedy o mezinárodních matematických soutěžích a také na vyhlášení nejúspěšnějších řešitelů celostátního kola.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info