Stříbro a dva bronzy z EGMO

Českému týmu se na 12. ročníku Evropské dívčí matematické olympiády dařilo. Čtveřice reprezentantek přivezla jednu stříbrnou medaili, dvě bronzové medaile a jedno čestné uznání.

19. 4. 2023

zleva doprava: Pavel Šalom, Alena Janáčková, Tereza Černá, Anastaia Bredichina, Tereza Krejčí, Magdaléna Mišinová a průvodkyně týmu Sabrina.

Od 13. do 19. dubna se ve Slovinsku konal 12. ročník Evropské dívčí matematické olympiády. Českou republiku reprezentovaly Anastasia Bredichina z Gymnázia J. Keplera v Praze, Tereza Černá z Gymnázia Litoměřická v Praze, Alena Janáčková a Tereza Krejčí obě z Gymnázia na třídě Kpt. Jaroše v Brně. Vedoucími byli Pavel Šalom a Magdaléna Mišinová.

Naše reprezentantky přivezly letos nadprůměrnou sbírku medailí. Stříbrnou medaili získala Tereza Černá za 28 bodů, bronzové medaile získaly Anastasia Bredikhina (24 bodů) a Alena Janáčková (22 bodů) a čestné uznání si odvezla Tereza Krejčí s 13 body, tj. jen tři body jí scházely na bronzovou medaili.

V celkovém pořadí zemí jsme skončili na 22. místě. Mezi evropskými týmy jsme byli 14., hned za Slovenskem, které získalo jen o 13 bodů více, což jim ovšem stačilo na jednu zlatou a tři bronzové medaile. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info