Výsledky krajských kol kategorie A

Úspěšnými krajských kol kat. A se stalo 167 žáků. Na základě centrální koordinace byla byla také stanovena bodová hranice postupu do ústředního kola na 14 bodů.

14. 2. 2023

Takto řešila krajská kola více než stovka účastníků z Prahy a Středočeského kraje - ve dvou posluchárnách Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (foto Tomáš Rubín).

V úterý 10. ledna proběhla krajská kola kategorie A. Ve všech patnácti krajích se jich zúčastnilo 390 řešitelů. Na základě organizačního řádu byla stanovena bodová hranice úspěšného řešitele na 8 bodů. Úspěšnými řešiteli se tak stalo 167 žáků. Výsledky v jednotlivých krajích můžete najít na stránce aktuálního ročníku MO. Dále byla na základě centrální koordinace také stanovena bodová hranice postupu do ústředního kola na 14 bodů. Do Zlína, kde se ve dnech 19.–22. března toto kolo uskuteční, bude pozváno 45 účastníků. Ti budou bojovat nejen o umístění, ale také o účast v reprezentačních družstvech na Mezinarodní a Středoevropskou matematickou olympiádu. První se koná v japonské Čibě, druhá ve slovenském Strečně. Všech řešitelům krajských kol blahopřejeme k účasti v krajském kole Matematické olympiády, jste mezi nejlepšími z 200 000 studentů třetích a čtvrtých ročníků středních škol. Pozvaným do ústředního kola přejeme hodně úspěchů a těšíme se na setkání s nimi v prostorách Gymnázia Lesní čtvrť, hlavního organizátora této soutěže.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info