Výsledky ústředního kola

Ústřední kolo matematické olympiády kategorie A už zná své vítěze. Soutěž se uskutečnila ve dnech 19. - 22. března ve Zlíně, hlavním organizátorem bylo Gymnázium Zlín - Lesní Čtvrť. Zúčastnilo se 43 soutěžících, 21 z nich se stalo úspěšnými řešiteli a 10 nejlepších vítězi. Výsledkovou listinu najdete na našich stránkách, stejně jako zadání a řešení úloh.

22. 3. 2023

Vítězové ústředního kola: zleva Michal Janík (2. místo, G Jana Keplera, Praha), Samuel Rosiar (1. místo, G Jana Keplera, Praha), Jakub Štepo (3. místo, G Kladno)

Soutěžící a porotci přijížděli do Zlína v průběhu nedělního odpoledne. Tentýž den večer se konalo slavnostní zahájení pod záštitou a za přítomnosti předsedy Senátu Parlamentu České republiky RNDr. Miloše Vystrčila. V pondělí a v úterý dopoledne probíhala vlastní soutěž. Studenti řešili každý den 3 náročné úlohy. Na vypracování řešení měli každý den 4 a půl hodiny času. Na odpoledne zajistili organizátoři pro studenty nematematický program - návštěvu Baťovy vily, Baťova mrakodrapu a zoologické zahrady, na úterní večer pak divadelní představení. Porotci v průběhu odpolední pročítali odevzdaná řešení a pokračovali dlouho do noci. Ve středu v 1:30 ráno byly známy výsledky. Slavnostní vyhlášení se konalo ve středu dopoledne na zlínské radnici. Úspěšným řešitelům osobně poblahopřáli hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš a primátor Zlína Ing. et Ing. Jiří Korec. Po vyhlášení výsledků se soutěžící rozjeli do svých domovů.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info